25 Geriausi gatvės krepšinio talentai I dalis

facebooktwittergoogle_plustumblrby feather

25 Geriausi gatvės krepšinio talentai I dalis

  Gatvės krepšinio legendos jau yra atgyvena. Dar prieš atsirandant AND1 ir YouTube gatvės krepšinio žaidėjai buvo tokie fenomenalūs. Jie įdėdavo per kelis iškart žmonės arba įmesdavo lyg niekur nieko 10 tritaškių iš eilės. Pasakojimai apie jų žygdarbius krepšinio aikštelėse pakeitė jų gyvenimus su kiekvienu paskleistu gandu. Todėl tai padarė juos tokius unikalius. Jūs turėtumėte tai pamatyti, kad patikėtumėte tuo. Daugelis NBA Šlovės muziejaus narių žengė savo profesionalaus krepšininko karjeros žingsnį šiose nuožmiose betono džiunglėse. Galbūt daugelis gatvės krepšinio talentų galėjo įsiamžinti krepšinio metraščiuose jeigu ne negailėstingas gatvės gyvenimas.

  Tokie fenomenai kaip Pee Wee Kirkland, Earl “The Goat” Manigault ar Joe “The Destroyer” Hammond, kurie pirmiausia ateiną į galvą. Galbūt jie neturėjo tokio pasisekimo kaip tokie vaikinai kaip Julius “Dr. J” Erving, Wilt “The Stilt” Chamberlain ar Kareem “The Big Fella” Abdul-Jabbar. Tačiau jie vis tiek lieka žmonių širdyse kaip nuostabūs krepšinio talentai. Tad siūlome pasižiūrėti į 25 geriausius gatvės krepšinio talentus.

25. Corey Williams

Pravardė: Homicide

Miestas: Bronksas

Video

  „Homicide“ niekada neprilygo tikrosioms New York‘o legendoms, todėl kad jis du metus žaidė už „Penn Valley“ bendruomenės kolegiją prieš jai persikeliant į pirmąjį Divizioną Alabamos valstijoje. Atstovaudamas jai, vienai iš mažiausių mokyklų valstijoje, jis nieko ypatingo nenuveikė, pelnydavo vidutiniškai tik tai po 13 taškų per rungtynes. Corey Williams buvo taip toli nuo gatvės krepšinio gyvenimo, todėl jis, ką tik baigęs kolegiją užsibrėžė tikslą sudalyvauti kuo daugiau gatvės krepšinio turnyrų per ateinančią vasarą, kad įrodytų savo vertę krepšinio pasaulyje, tą jis ir nuveikė, sudalyvavo devyniose gatvės krepšinio turnyruose, kuriose jis tiesiog dominavo bei nerado sau lygių.

  Kai jis per NBA TV transliuotas varžybas įmetė 47 taškus, jį turėjo kažkas pastebėti, tai padarė Toronto Raptors pasikviesdami jį į treniruočių stovyklą prieš artėjantį NBA sezoną. Nors ir Corey Williams neįsitvirtino Toronto Raptors klube, bet vis tiek įspūdingai atrodo šuolis iš mažo miestelio koledžo krepšinio vidutinioko iki NBA klubo.

  „Homicide“ karjeros kelias buvo vingiuotas, jis žaidė Brazilijos, Prancūzijos, Venesuelos, Vokietijos lygose, taip pat atstovavo ir NBA dukterinių lygų komandoms. Bet savo vietą rado Australijoje, NBL lygoje, kurioje jis pelno 19,1 taško, atsikovoja po 5,1 kamuolio bei padaro 4,7 rezultatyvaus perdavimo.

24. Conrad McRae

Pravardė: McNasty

Miestas: Bruklinas

Video1 Video2

  Baigęs Bruklino technikos mokyklą Conrad McRae dalyvaudavo beveik visuose „Rucker Park“ rengiamuose turnyruose, kuriose gavo pravardę „McNasty“. Įsivaizduokite ateinate į Rucker Park krepšinio aikštelę, kurioje pamatote šį 211 centimetrų ir 100 kilogramų žvėrį, kuriam po krepšiu nėra lygių.

  Conrad McRae profesionalaus krepšininko karjera prasidėjo laimėtu aukso medaliu 1990 metais atstovaujant 18-mečių rinktinei FIBA Amerika turnyre vėliau jis buvo pasirinktas 1993 metų naujokų biržoje 38-uoju šaukimu Vašingtono Bullets, bet jo karjera pakrypo į Europą. Jis žaidė Turkijos, Graikijos, Prancūzijos lygose. Į valstijas jis grižo 1999 metais kai pasirašė 10 dienų kontraktą su Denverio Nuggets komanda, bet tada atsitiko kažkas siaubingo, dalyvaudamas Orlando vasaros lygoje jis rungtynių metu bėgdamas į greitą ataką suklupo bei mirė tą pačią minutę.

23. Kareem Reid

Pravardė: Best Kept Secret

Miestas: Bronksas

Video

  Atstovaudamas Švento Reimondo mokyklos krepšinio komandai Kareem Reid juos vedė į miesto bei valstijų čempionatus 1993 metais. Šis 178 centimetrų ūgio mažylis niekada nenusileisdavo aukštesniems priešininkams, nes juos tiesiog apvyniodavo aplink pirštą savo driblingo sugebėjimais. Nors jis ir buvo puikus gatvės krepšininkas bet jo į NBA niekada niekas ir nepakvietė, nes pagrindinės priežastys būdavo dėl jo žemo ūgio bei savanaudiškų veiksmų. Jo karjera buvo ir yra spalvota jis žaidė Amerikos įvairiose lygose, NBA dukterinėje lygoje, taip pat ir Europoje yra žaidęs ir net vienerius metus priklausė  Harlem Globetrotters komandai.

  2004 metais į Bronksą atvyko dvi NBA žvaigždės Gilbert Arenas ir Baron Davis. Tad kas beliko kaip Kareem Reid mesti iššūkį šioms žvaigždėms. Rungtynės buvo įtemptos, bet paskutinėmis minutėmis Kareem Reid ėmesi iniciatyvos bei pelnė lemiamus 9 taškus, kurie atnešė pergalę „Best Kept Secret“ komandai. Šių rungtynių naudingiausias žaidėjas buvo kas gi ne kitas kaip Kareem „Best Kept Secret“ Reid.

22. Anthony Heyward

Pravardė: Half Man, Half Amazing

Miestas: Bruklinas

Video

  Dviejų metrų puolėjas save apibūdino kaip vėlai subrendusiu, jam prastai sekėsi mokykloje taip pat ir krepšinio aikštelėje. Bet vėliau, kai jam sukako 24 metai visas talentas veržte veržėsi į išorę. Jis tapo nesutabdomu krepšininku, kuris nepasigailėdavo dėjimais jokio priešininko. Kartą rungtynėse, komentatorius „MC Duke Tango“ jį pavadino „Half Man, Half Amazing“ jam prilipo šį pravardė, todėl jis tęsė „darbą“ keliaudamas po New York‘o gatvių krepšinio aikšteles nuo Bronkso iki Rucker Park.

  Anthony Heyward niekada nebuvo pastebėtas jokios profesionalaus krepšinio komandos. Gal dėl pačio kaltės o gal dėl to kad jis buvau nebe jaunas. Bet už tat jis buvo pakviestas į gatvės krepšinio komandą, kitaip vadinama AND 1 rinktinę. Kuriai atstovavo nuo 2001 metų iki 2006.

  Kenny Smith turėtų gėdytis, kad Vince‘ui Carter‘iui suteikė Heyward‘o pravardę. Nes gatvės žino kas yra tikrasis „Half Man, Half Amazing“

21. Larry Williams

Pravardė: Bone Collector

Miestas: Pasadena

Video1 Video2

  Labiausiai klajokliškas gatvės krepšininkas šiame sąraše, Larry Williams gimė Teksase, užaugo Pietų Kalifornijoje. Tik kai jis persikėlė į „JUCO“ mokyklą Manhatene, jis pastebėjo kad yra sutvertas New York‘o gatvėms, todėl jis metė mokyklą ir išėjo žaistį gatvės krepšinio. Laimėdamas naudingiausio žaidėjo titulą „Entertainers Basketball Classic“ turnyre 2002 metais, jis tik dar kartą įrodė kad yra to vertas.

  Valdydamas pasakiškai kamuolį Bone Collector metė iššūkį pačiam Allen‘ui Iverson‘ui tuometiniam naudingiausiam NBA lygos žaidėjui sužaist vienas prieš vieną, bet gailą kad pats Iversonas neišdrįso priimti iššūkio.

Larry Williams – paprasčiau žinomas kaip „Bone Collector“ – yra vienas iš labiausiai priešininkams baisiausių sapnų gatvės krepšinio pasaulyje. Su jo gatvės reputacija, jo įveiktais talentingais priešininkais, Williams‘as tiesiog sunaikina savo priešininkus fenomenaliais driblingo sugebėjimais, taip pat jis yra vienas iš šiurkščiausiai šnekančių žmonių krepšinio erdvėje ir tai tęsiasi net jeigu tai jau senai pabaigtos varžybos.

ATSITIKTINĖS NAUJIENOS