




Basketas.lt tęsia straipsnių rubriką apie gatvės krepšinio talentus. Šioje rubrikoje supažindinama su gatvės krepšinio fenomenais kaip: Angel Cruz, Jack Ryan, Rafer Alston, Lewis Lloyd, Wilt Chamberlain.
25 Geriausi gatvės krepšinio talentai pirmoji dalis: http://basketas.lt/25-geriausi-gatves-krepsinio-talentai-i-dalis/
Pravardė: Monchito
Miestas: Bronksas
Angel „Monchito“ Cruz buvo geriausias kada nors žaidęs gatvės krepšinį žaidėjas kilęs iš Pietų Amerikos. Savo vardą jis užsitarnavo žaisdamas prieš tokius žaidėjus kaip Nate “Tiny” Archibald, kai jie susigrumdavo, beveik visada laimėdavo Cruz‘as. Gatvėse jis buvo nesustabdomas, kur bežaisdavo laimėdavo įvairiausius titulus bei kitus apdovanojimus.
„Monchito“ savo profesionalo karjera pradėjo Puerto Rike, ten laimėjo keletą „Baloncesto Superior“ nacionalinių čempionatų, pelnydamas vidutiniškai po 14.8 taško bei atlikdamas 4.8 rezultatyvaus perdavimo. Cruz‘as taip pat buvo ir nuolatinis nacionalinės rinktinės „lankytojas“, su ja jis laimėjo Pan Amerikos turnyre: 1979 metais sidabro medalį, o 1987 metais bronzos medalį.
16 metų profesionalo karjerą A.Cruzas baigė 1993 metais, vėliau jis rado darbą beisbolo komandoje „Yankees. 1997 m. labai keistomis aplinkybėmis Angel „Monchito“ Cruz dingo. Iki šios dienos niekas nežino, kur jis yra.
Pravardė: Blackjack
Miestas: Bruklinas
Jack „Blackjack“ Ryan yra vienas iš gatvės krepšinio talentų gimusių Brukline, prie krepšinio kamuolio jis prisilietė John Jay vidurinėje mokykloje kur jo vidurkiai siekė net 26 taškus per rungtynes. Baigęs mokyklą jis pasuko gatvės krepšinio linkme, kurioje jis tobulino savo metimą bei įvairios žongliravimo technikos. Dėl savo taiklios rankos jis krepšinio aikštelėje buvo neužginamas.Skirtingai nuo kitų Niujorko gatvės krepšininkų, Jack Ryan rimtai nežiūrėjo į profesionalų krepšinį ir savo talentais dalinosi tik tai gatvės krepšinio auditorijai.
Susisgribęs 29-erių metų Jack Ryan sudalyvavo „Nets“ komandos peržiūroje, tačiau patyrė kelio traumą, jam buvo pasakyta kad sustiprėtų fiziškai CBA lygoje, jam tai nepatiko ir metęs viską grižo prie savo hobio – gatvės krepšinio.
NBA Šlovės muziejaus narys Chris Mullin Ryan‘ą pavadino geriausiu krepšininku metančiu tritaškius, kuris nebuvo žaidęs NBA lygoje. To įrodymas „ESPN City Slam“ tritaškių konkurso nugalėtojas 2005 metais.
Jack „Blackjack“ Ryan dabar keliauja po Amerika bei rodo savo cirko programą NBA arenose su savo komanda „Project Playground“.
Pravardė: Skip 2 My Lou
Miestas: Kvinsas
Rafer Alston – vaikinukas kuris pradėjo AND1 susižavėjimo erą, Rafer savo vardą užsitarnavo žaisdamas Niujorko gatvėse bei Kalifornijos vasaros lygose. Jo gatvės krepšininko žingsniai užfiksuoti AND1 pirmoje dalyje. „Skip 2 My Lou“ driblingo bei žaidimo sugebėjimai traukė žmonių minias į gatvės krepšinio aikšteles, lyg gatvėse būtų žaidės pats Dr. J .
Alston‘as yra naujosios gatvės krepšinio kartos žaidėjas, kuris turėjo sudėingą karjerą, todėl kad NBA elitas niekada nepripažino gatvės vaikių, kurie būdavo savo aikštelių karaliais. Kai jo bendraamžiai mokydavosi, bei žaisdavo už koledžus jis savo įgūdžius tobulindavo gatvėse.
Į NBA lyga jis buvo pakviestas 1998 metais 39 šaukimų Milvokio Bucks komandos. Per savo pokolkas 14-os metų karjerą jis atstovavo šešioms NBA komandoms: Milwaukee Bucks, Toronto Raptors, Miami Heat, Houston Rockets, Orlando Magic bei New Jersey Nets. Jo vidurkiai siekė 10 taškų per rungtynes, bei 4.8 rezultatyvaus perdavimo.
Pravardė: Black Magic
Miestas: Filadelfija
Viską pasako pravardė. „Black Magic“ darė magiškus dalykus krepšinio aikštelėje. Lewis baigė ta pačią mokyklą kaip ir Wilt Chamberlain, Filadelfijos „Overbrook“ mokyklą. Baigęs ją, Lloyd‘as persikėlė į Drake universitetą, jo pirmieji metai atstovaujant universitetui buvo žveriški vien ką pasako tokia statistika: 30 taškų per rungtynes bei 15 atkovotų kamuolių. Atstovaudamas Drake universitetui jis laužydavo universiteto bei turnyrų rekordus taip pat verta paminėti kad jis dvejus metus iš eilė buvo pripažintas geriausiu metų žaidėjų.
Lewis „Black Magic“ Lloyd NBA sužaidė septynis sezonus. Jį 1981 metais Golden State Warriors pašaukė 76-u šaukimu. Praleidęs du sezonus GSW komandoje jam nepatiko ten žaisti, todėl persikėlė į Houston Rockets ten jis visu gražumu atsiskleidė. Trys sezonus jis pilnai sužaidė ir nė vienų rungtynių jis nepraleido. Bet po gerų dalykų atsitinka blogi, 1986 metais jam buvo atlikti narkotinių medžiagų testai, jie buvo teigiami. Todėl jis iš NBA buvo pašalintas dviem su puse metų kartu su komandos nariu Mitchell Wiggins. Grįžęs po ilgos pertraukos jis nieko negalėjo įrodyti todėl baigė savo profesionalo karjerą. Per tuos septynis praleistus sezonus jo vidurkiai siekė : 13.2 taško, 3 rezultatyvus perdavimai, 3 atkovoti kamuoliai.
Jo puolimo arsenalas buvo tobulas, jis tiesiog buvo burtininkas su savo tokiu tvirtu kūnu jis galėdavo bet ka padaryti, perduoti kamuolį iš užnugaros, padaryti akrobatinį metimą ar net sugrusti kamuolį per aukščiausius krepšininkus. Bet kuriuo atveju jis yra Filadelfijos aikštelių karalius.
Pravardė: The Big Dipper
Miestas: Filadelfija
Įsivaizduokite 211cm moksleivį kuris įeina pro mokyklos durys. Krepšinio aikštelėje jo niekas negalėdavo nublokuoti. Tiesiog jis per daug aukštas. Jis krepšinį žaidė tuo metu kai žmonės buvo normalaus ūgio, 175cm. Per pirmus trys sezonus Wilt Chamberlain atstovaudamas Overbrook mokyklai pelnydavo vidutiniškai po 37.4 taško per rungtynes, jis buvo nesustabdoma jėga po krepšiu.
Profesionalo karjera „The Big Dipper“ pradėjo nuo Harlem Globetrotters komandos 1958 metais. Vėliau sekė aukštesnis lygis – NBA. Jis joje pražaidė 14 metų, jo vidurkiai buvo tiesiog pasakiški 30 taškų ir net 23 atkovoti kamuoliai. Wilt‘as vienintelis pokolkas žaidėjas pelnes rungtynėse 100 taškų, taip pat verta paminėti ir tai kad sezoną baigė su 50-ies taškų vidurkiu.
Baigęs profesionalaus krepšininko karjerą, Chamberlain‘as kurį laiką žaidė tinklinį. Tinklinis jau ilgą laiką buvo krepšininko hobiu ir dėl savo šuolio jis buvo talentingas žaidėjas. Chamberlain‘as taip efektyviai reklamavo šį sportą, kad net buvo įtrauktas ir į tinklinio šlovės muziejų, tapdamas vienu iš nedaugelio atletų, kurie pateko į kelių skirtingų sporto šakų šlovės muziejus.
Jis niekada nepaliko gatvės krepšinio. Kiekvieną vasaros dieną jį galėdavai sutikti Filadelfijos krepšinio aikštelėse. Wilt‘as dalindavosi savo sukaupta patirtimi su kitais gatvės krepšininkais.