25 Geriausi gatvės krepšinio talentai III dalis

facebooktwittergoogle_plustumblrby feather

25 Geriausi gatvės krepšinio talentai III dalis

25 Geriausi gatvės krepšinio talentai III dalis

  Basketas.lt tęsia straipsnių rubriką apie gatvės krepšinio talentus. Šioje dalyje supažindinsime su gatvės krepšinio žaidėjais: Jackie Jackson, Nate Archibald, Brian Watson, Herman Knowings, Kareem Abdul-Jabbar.

  25 Geriausi gatvės krepšinio talentai pirmoji dalis: http://basketas.lt/25-geriausi-gatves-krepsinio-talentai-i-dalis/

  25 Geriausi gatvės krepšinio talentai antroji dalis: http://basketas.lt/25-geriausi-gatves-krepsinio-talentai-ii-dalis/

15. Jackie Jackson

Pravardė: Jumpin Jackie

Miestas: Bruklinas

  Vidurinės mokyklos draugai bei žymūs Šlovės muziejaus nariai Lenny Wilkens, Connie Hawkins ir „Jumpin Jackie“ buvo vieni iš Rucker parko pirmųjų gatvės krepšinio pradininkų 1960-ųjų pradžioje. Savo pravardę Jackie užsidirbo pašokdamas taip aukštai kad net galėdavo pasiimti monetas nuo lentos viršaus.

  Atstovaudamas Virdžinijos „Union“ universitetui Jackie Jackson buvo nesustabdomas po krepšiu, vien ką pasako tokie rodikliai kaip 1960-1961 sezone vidutiniškai nusiimta po 24.7 atkovoto kamuolio, o per visus jo atstovavimo metus universitetui sugriebdavo po 20 kamuolių. 1958 metais jis buvo pripažintas atletiškiausiu metų naujoku.

  Su jo tokiu fenomenaliu šuoliu nėra ko stebėtis, kad jį pasikvietė Harlem Globetrotters komanda, kurioje jis pražaidė 20 metų, net būdamas pakviestas 1962 metais naujokų biržoje Jackie Jackson vistiek pasirinko Harlemą.

  Vasaros laikotarpiu, jis žaisdavo už Bruklino visų žvaigždžių komandą, Rucker parko rengiamuose turnyruose, kartu su vaikystės draugais Connie Hawkins ir Walt Bellamy. Savo, kaip gatvės krepšininko vardą užsitarnavo dėliodamas per Wilt Chamberlain bei blokuodamas jo metimus.

  Jackie „Jumpin Jackie“ Jackson yra savo mokyklos, Virdžinijos universiteto, atletiškiausių jaunuolių, taip pat ir Rucker parko bei Harlem Globetrotters šlovės muziejaus narys.

14. Nate Archibald

Pravardė: Tiny / The Skate

Miestas: Bronksas

Video

  Dar prieš tampant Archibald‘ui NBA Šlovės muziejaus nariu bei NBA čempionu, Nate gatvėse buvo geriausiai žinomas kaip „The Skate“, dėl savo pasakiško greičio bei vikrumo sugebėjimų derinio, lyg jis čiuožtu pačiūžomis ledu.

  Savo kaip gatvės krepšininko karjerą jis pradėjo Bronkse bei Harleme, tad geriausiai Nate atsiskleidė Rucker parko aikštelėje kaip ir kitos gatvės krepšinio legendos. Ten, jis kovojo su savo bičiuliu, gatvės krepšinio karaliumi, Rick „Pee Wee“ Kirkland bei Angel „Monchito“ Cruz.

  Archibald į NBA lygą buvo pakviestas 1970 metais 19-uoju šaukimu  Cincinnati Royals komandos, vėliau jis iškeistas į Texas Chaparrals. Per savo keturiolikos metų karjerą Nate tapo: 1981 metų NBA čempionu, šešis kartus dalyvavo Žvaigždžių rungtynėse, trys kartus išrinktas į pirmąją NBA komandą. Geriausi Nate „Tiny“ Archibald metai buvo 1972/73 sezonas, kuriame jam nebuvo lygių, nes pelnydavo po 34 taškus bei atlikdavo po 11.4 rezultatyvaus perdavimo. Per tuos 14-ą profesionalaus krepšinio metų jo vidurkiai siekė po 18.8 taško ir 7.4 rezultatyvaus perdavimo.

  Net ir žadęs NBA jis nenutolo nuo gatvės krepšinio, tarpsezoniu jis treniruodavosi Rucker parke, vėliau jis įsteigė jaunimo treniruočių kliniką, ten jis mokydavo jaunuosius talentus savo fenomenalių sugebėjimų bei įvairių krepšinio paslapčių.

13. Brian Watson

Pravardė: Sad Eye

Miestas: Filadelfija

Video

  Manoma kad geriausias gatvės krepšininkas Filadelfijos apylinkėse yra „Sad Eye“, jis tarsi miesto mitinė figura. Šis 196 cm ūgio žaidėjas galėdavo bet ka padaryti tiek gynyboje tiek puolime, stumdytis su aukštesniais priešininkais ar perduoti kamuolį lyg jis būtų pats J.Stockton. Brian Watson savo pravardę užsitarnavo savo šaltakraujišku elgesiu, dėl savo jokių emocijų neišsiduodančiu veidu.

  Būdamas 14-os Brian buvo geriausias vidurinės mokyklos žaidėjas Filadelfijoje. Bet viskas vyko ne taip kaip turėjo būti, jis praleidinėdavo pamokas, prastėjo jo pažymiai todėl mokyklos vadovybė turėjo spręsti šią problemą, tad kas jiems beliko kaip išmesti iš vidurinės mokyklos.

  Watson‘ui iki gyvo kaulo įgrįso taktinis krepšinis, todėl jis pradėjo praktikuotis betono džiunglėse. Brian „Sad Eye“ Watson aikštelėse daužydavo kiekvieną pasitaikiusįjį, tad jam ir tai įgrįso bei metė krepšinį, nes nerado sau verto priešininko.

  Jam krepšinis buvo tik žaidimas ne gyvenimo būdas. Jis krimtosi kad nėra toks geras krepšininkas kaip kiti sako vien dėl savo prastos gynybos, bet viskas buvo atvirkščiai. Nuostabu tai, kad iš krepšinio gyvenimo jis išėjo nes nerado sau verto priešininko su kuriuo jis galėtų varžytis.

12. Herman Knowings

Pravardė: Helicopter

Miestas: Harlemas

  Iš visų gatvės krepšininkų šiame sąraše Herman „Helicopter“ Knowings yra paslaptingiausias žaidėjas. Jis Rucker parke žaidė šeštajame bei septintajame dešimtmečiuose, bet taip ir niekada nebandė aukščiau prasimušti į profesionalus.

  Vienose Rucker parko rengiamose rungtynėse Hermanas parodė tokius šuolio sugebėjimus kad visi buvo apšąlę, jis suklaidinęs varžovą prasiveržė pro galinę liniją, pašoko, liudininkai bylojo kad ore jis prabūvo keletą sekundžių kol sugrūdo kamuolį per kitą varžovą.

  Kitose Rucker parko rungtynėse jis susikovė su profesionalų komandą, kurioje buvo tokios žvaigždės kaip Willis Reed, Bob McCollough. Profesionalai prisimena kaip vienoje atakoje Helicopter blokavo tris iš eilės jų metimus, minia tiesiog šėlo, kaip toks vaikis gali būti geresnis nei ABA žaidėjai.

  Herman „Helicopter“ Knowings mirė 37-eriu autoįvykyje, savo prisiminimais apie Hermaną pasidalino NBA Šlovės muziejaus narys Bernard King: „Būdamas 9-tokas aš pamačiau „Helicopter“ savo akimis kaip jis susilažinęs su kitais vaikiais lengvai nusiimdavo monetas nuo lentos viršaus, aš buvau šoke“. Jūs galite įsivaizduoti iš kur jis gavo tokią pravardę.

11. Kareem Abdul-Jabbar

Pravardė: The Big Fella

Miestas: Harlemas

Video

  Kareem Abdul-Jabbar NBA karjera buvo persmelkta blizgesio bei žavesio kaip Lakers dievuko, nors jis ir buvo nesustabdomas NBA lygoje, bet jo tikrasis pašaukimas buvo gatvės krepšinis, kurioje jis išmoko nenublokuojamo metimo „SkyHook“.

  Šis 203 cm ūgio moksleivis buvo tikras Manheteno „Power Memorial“ akademijos komandos lyderis, vien ką pasako 71-os pergalės serija bei laimėti trys čempionatai. Taip pat jis buvo rezultatyviausias Niujorko žaidėjas, kurio rekordo dar niekas nepagerino.

  Koledže Kareem „The Big Fella“ Abdul-Jabbar sekėsi taip pat labai puikiai, su UCLA Bruins jie laimėjo 88 kartus bei patyrė tik du pralaimėjimus per trejus metus. Visus atstovavimo metus Kareemas laimėjo po čempionatą.

  Abdul-Jabbar į NBA buvo pakviestas 1969 metais Bucks komandos. Nors jam tais pačiais metais buvo pasiūlytas vieno milijono dolerių kontraktas žaisti už Harlem Globetrotters. Jis jo nepriėmė. Per savo 20 metų karjerą NBA lygoje jis nuveikė: šešis kartus tapo NBA čempionu, 6 kartai reguliaraus sezono MVP, 19 kartų išrinktas į žvaigždžių rungtynes, bei žinoma vienas iš įspūdingesniu rezultatu tai visų laikų rezultatyviausias žaidėjas, 38 387 taškai.

  Nors jo žaidimo stilius buvo subtilus, bet niekas neturėtu erzinti šios Rucker parko legendos. Nes jis žaidęs su tokiais gatvės fenomenais kaip Earl „The Goat“ Manigault ir Connie „The Hawk“ Hawkins.

  Kareem‘as turbūt buvo vienas iš protingiausių krepšinio talentų, kokių tik mes iki šiol matėme.

ATSITIKTINĖS NAUJIENOS