Bokso pirštinės: kaip pasirinkti?

Bokso pirštinės: kaip pasirinkti?

Apsilankius bet kurioje sporto prekių parduotuvėje, rasite platų asortimentą, leidžiantį pasirinkti tinkamiausią gaminį. Tačiau jei esate pradedantysis sportininkas ar gerai neįsigilinote į tam tikrus reikalavimus, galite susidurti su sunkumais. Šį kartą kalbėsime apie bokso pirštines: kaip pasirinkti tinkamiausias ir nepasiklysti medžiagų, stilių bei dydžių gausoje?

bokso-pirstines-spokey-ninigi-2-min

Bokso pirštinės ir jų dydis

Renkantis bokso pirštines, labai svarbu žinoti, kad jų dydis nepriklauso nuo svorio. Kartais net labai masyvios pirštinės yra pritaikytos mažesniam rankos dydžiui, todėl nespręskite apie prekę tik iš susidaryto įvaizdžio bei nebijokite jos pasimatuoti. Pats pirštinių svoris svarbus ir dėl metodo, kurį sportininkas žada naudoti. Jei norite, kad treniruojantis ranka būtų kuo labiau apsaugota, savaime suprantama, kad vertėtų įsigyti storesnes ir sunkesnes bokso pirštines. Jei naudojate nedideles bokso kriaušes arba kovojate su kolegomis, tiks mažesnio svorio, labiau prigludusios, patogesnės bokso pirštinės. Vienas triukų, kuriuos naudoja šios sporto šakos profesionalai – tai didesnės bei sunkesnės bokso pirštinės. Pripratus prie jų svorio, kovos metu jų rankos juda greičiau, tvirčiau.

Bokso pirštinės ir jų tipas

Bokso maišų pirštinės. Šios bokso pirštinės apsaugo jūsų ranką nuo smūgių, todėl yra naudojamos treniruojantis su sunkiomis bokso kriaušėmis bei mokantis šios sporto šakos. Svarbu atkreipti dėmesį į patogią riešo atramą ir medžiagos minkštumą – šios savybės neleis rankai greitai pavargti, tokios bokso pirštinės bus itin patogios.

Treniruočių pirštinės. Gaminant treniruočių pirštines, stengiamasi apsaugoti ne tik jūsų rankas, bet ir partnerį. Jos sutvertos ne besaikiam daužymui, o įgūdžiams bei technikai lavinti. Tokios bokso pirštinės dažniausiai turi tolygų svorio pasiskirstymą – nuo pat krumplių iki riešo atramos.

Profesionalios pirštinės varžyboms. Šios bokso pirštinės reikalingos jau įgudusiems sportininkams, dalyvaujantiems varžybose. Jos turi kiek mažesnę apsaugą ir vienintelis jų tikslas – suteikti kuo daugiau skausmo priešininkui. Tokių bokso pirštinių naudojimas treniruotėse ar kitose kovose pavojingas – tai gali sukelti traumas, jums ir partneriui skaudės rankas. Nepaisant to, kad tokio pobūdžio pirštinės turi tik vieną tikslą ir yra naudingos tik ringe, įsigydami šias bokso pirštines, profesionalūs sportininkai išleidžia dideles sumas.