Earl Manigault — Harlemo legenda, kuri netapo krepšinio žvaigžde

facebooktwittergoogle_plustumblrby feather

Earl Manigault — Harlemo legenda, kuri netapo krepšinio žvaigžde

  Krepšinio pasaulis turi daug legendų. Yra nemažai pasakojimų, kaip krepšininko karjera prasidėjo betoninėse džiunglėse. Žaidimas, kuris buvo hobis tapo pragyvenimo šaltiniu. Tokius krepšininkus galima minėti, jiems kurti dokumentinius filmus, rašyti biografines knygas bei pardavinėti marškinėlius su jų atvaizdu.

  Tapti profesionalu pasiseka ne visiems. Ear Manigult galėjo juo tapti. Deja, gyvenimas pateikė kitokią įvykių eigą. Ear Manigult yra žvaigždė. Deja, ji niekada nesužibo profesionalų olimpe.

Pradžia ir pabaiga

  Earl Manigault gimė 1944 metais rugsėjo 7 dieną Pietų Karolinoje. Jis augo Niujorko Harlemo rajone, kur ir pradėjo savo trumpą krepšininko karjerą. Jau 1950 metais jis pasiekė jaunėlių mokyklos pelnytų taškų per rungtynes rekordą. Būdamas šešerių metų, per vieną susitikimą E. Manigault pelnė 57 taškus. Vidurinėje Benjamino Franklino mokykloje atrodė, kad šiam jaunam talentui niekas nesutrukdys papulti į nacionalinę krepšinio lygą. Deja, iš mokyklos jis buvo pašalintas dėl marihuanos vartojimo ir pamokų praleidinėjimo. Nors ir buvo mokyklos žvaigždė, jo nepasigailėjo. Jaunam E. Manigault teko baigti privačią mokyklą Šiaurės Karolinoje. Ten per vienerias rungtynes jis vidutiniškai pelnydavo po 31 tašką bei atkovodavo po 13 kamuolių.

  Aikštelėje jis buvo sunkiai sustabdomas, to negalima pasakyti apie akademinius jaunojo krepšininko pasiekimus. Po vidurinės mokyklos sekė studijos Johnson C. Smith universitete. Jis galėjo pasirinkti ir garsius universitetus, bet abejojo savo akademiniais sugebėjimais. Studijos nebuvo ilgos ir vaisingos, dėl pastovių problemų bei nesutarimo su treneriu, jos baigėsi po vieno semestro.

  Tada baigėsi daug žadanti Earl Manigault karjera.

Earl Manigault pamokos

  Po nesėkmingų studijų E. Manigault grįžo į Harlemą, kur pradėjo vartoti heroiną. „Aš esu turtingas žmogus. Pažiūrėkit į mano rankas. Visi pinigai yra mano venose“, — neslėpė krepšinininkas. Dėl savo priklausomybę jis kelis kartus sėdėjo kalėjime. Potraukis kvaišalams neleido atsitiesti ir Earl Magnault niekada netapo profesionaliu žaidėju.

  1970 metais šis krepšininkas galėjo patekti į profesionalų lygą. Utah Stars komanda pakvietę E. Manigault į atranką. Deja, priklausomybė ir padrikas gyvenimo būdas paliko pėdsaką jo kūne. 25 metų krepšininkas jau nesugebėjo atlaikyti fizinio krūvio ir tempo reikalingo sėkmingai karjerai.

  Earl Manigault buvo sulaukė pasiūlymo iš Harlem Globetrotters komandos. Jie rengė pasirodymus įvairiose šalies vietose, žiūrovus stebino akrobatinių triukų su krepšinio elementų sinteze. Šio pasiūlymo legenda atsisakė. Amerikos krepšinio pasaulyje egzistuoja posakis, kad kiekvienam Michael Jordan egzistuoja po vieną Earl Manigault. Talentas, kuris niekada netapo žvaigžde.

  Nenusisekusi krepšininko karjera, nesumaišė likti vietine legenda savo mieste. Earl Manigault organizavo The Goat turnyrus, dalindavo patarimus jauniems žaidėjams. Savo talentu jis gebėjo įkvėpti jaunimą. Daugeliui Harlemo jaunuolių jis buvo legenda, į kurią verta lygiuotis. E. Manigault visada pasidalindavo savo patirtimi bei negailėdavo patarimų ir pamokymų, kad gyvenimo vien talentu nesukursi. Reikia baigti mokslus bei atsilaikyti narkotikų pagundai, nes atsidūrus gyvenimo duobėje, narkotinės medžiagos nesuteiks palengvėjimo, o vien talentas, dar negarantuos sotaus ir patogaus gyvenimo.
Earl Manigault patogaus gyvenimo neturėjo.

Talentas

  Earl Manigault talentu abejoti neverta. Būdamas tik 185 cm ūgio jis lengvai galėjo įdėti į krepšį. Kai kurie asmenys tvirtina, kad E. Manigault yra dvigubo dėjimo autorius. Įdėjęs kamuolį viena ranka į krepšį, kita jį sugaudavo ir pakartodavo šį veiksmą iš naujo.

  Jei kas nors netiki šiuo Earlo triuku, tikrai neturėtų abejoti, kad krepšininkas galėjo pasiekti krepšinio lentos viršų. Ne vieną sykį, šis triukas buvo atliktas, o Earl Manigault džiaugėsi sėkmingai pasibaigusiomis lažybomis. „Skraidyti“ šis krepšininkas tikrai mokėjo.

  Kareem Abul-Jabar E. Manigault apibūdino, kaip žaidėją individualistą. Jam perdavus kamuolį, jis kažkokiu paslaptingu būdu visada rasdavo kelią, kaip pelnyti taškus. „Skraidantis“ krepšininkas traukė Harlemo rajono dėmesį.

  Greitis, kibūs gynybos įgūdžiai, gera kūno kontrolė ir šimtus kartų praktikuoti vidutinio nuotolio ar tritaškių metimai, buvo stipriosios šio krepšininko pusės. Galima juokauti, kad jei Earl Manigult būtų papuolęs į profesionalų lygą, greičiausiai Michail Jordan atliktas dėjimas nuo baudų aikštelės linijos nieko nebūtų sužavėjęs. Šios dėjimo autoriumi galėjo tapti Earl.

  Kareem Abud-Jabar sužaidęs paskutines savo karjeros rungtynes, žurnalistų paklaustas, kurio žaidėjo labiausiai bijojo, po mandagios tylos pasakė, kad tai buvo — Goat (Earl Manigault pravardė).

  Sports Iliustrated žurnale, 1971 metais rugsėjo 20 dieną pasirodė straipsnis, parašytas Peter Carry, kuris dalyvavo Earl Manigault atrankoje į Utah Stars komandą. Straipsniu buvo siekta parodyti, kad talentų reikia medžioti, ieškoti ir juos globoti. „Jei Earl būtų 19 metų pakviestas į universitetą, kuris turi stiprią krepšinio komandą, jis būtų tapęs nepakartojamu krepšininku“, – teigė komandos treneris Larry Creger, – dar ir dabar, jis turi gerą reakciją, greitį ir puikią kūno kontrolę“.

  Akivaizdu, kad savo laimės kalvis esi pats. Teisingų spendimų trūkumas, neleido sužibėti talentui.

Šlovės valanda

  1996 metai buvo E. Manigault šlovės valanda. Gatvės krepšinio legenda galėjo stebėti sukurtą televizijos filmą apie jo gyvenimo kelią. Visi kas domisi krepšiniu, neabejotinai, turėtų pasižiūrėti vaidybinį filmą — Rebound: The Legend of Earl „The Goat“ Manigault. Istorija paremta krepšininko gyvenimu. Siekiai ir svajonės, sutraiškyti gyvenimo realybės.

  Pasigirti asmenine šlove, deja, jis negalėjo. E. Manigault niekada nedirbo pastovaus darbo. Jis pragyvendavo dažydamas namus, pjaudamas žolę ar dirbdamas kitus jokios kvalifikacijos nereikalavusius darbus.

  Žinoma, filmo pasirodymas E. Manigault nepavertė turtuoliu. Jis gavo atlyginimą už suteiktą informaciją, svarbu, kad vietiniai Harlemo gyventojai nepamiršo savo žvaigždės. Kai mieste pasirodydavo, jų žvaigždė, šis įvykis nelikdavo nepastebėtas. Su juo buvo sveikinamasi, kalbamasi, kartais, jis tiesiog vaišinamas alumi ar jam perkami cigarečių pakeliai.

  Reikia žavėtis amerikiečių būdu, jie moka didžiuotis saviškiais, net ir nesėkmės atveju. Svarbu, kad legenda pasirodymus rengė šiame rajone. Jo scena buvo eilinė lauko krepšinio aikštelė. Vietiniai gyventojai to nepamiršo.

  1969 metais, kai Kareem Abdul-Jabbar tapo milijonieriumi Milwaukee Bucks komandoje, E. Manigault buvo suimtas už narkotines medžiagas bei praleido kalėjime 16 mėnesių. Ši krepšinio legenda simbolizuoja nesėkmę. Gal tai yra pagrindinė priežastis, kodėl jis sulaukdavo stipraus palaikymo iš savo gimtojo rajono. Miestuose gyvena daug žmonių. Ne visi yra milijonieriai ar žvaigždės savo profesijose. Įdomu, kad jis niekada nebuvo sutinkamas su gailesčiu akyse, greičiau su pasididžiavimu.

  Žmogaus gyvenimas įdomus fenomenas. Ateities niekada nenuspėsi. Vaikystėje E. Manigault žaidė kartu su Kareem Abdul-Jabbar. Vienas kitą mokė kaip tapti geresniu žaidėju. Nenuostabu, kad vėliau savo dėmesį Earl skyrė vaikams. Buvo organizuojami The Goat turnyrai, kurie turėjo įkvėpti jaunus sportininkus nesustoti ir tobulėti, jei smarkiai dirbsi savo tikslą pasieksi.

Earl Manigault mistika

  Kiekvienas asmuo, kuris domisi krepšiniu, anksčiau ar vėliau susidurs su Earl Manigault figūra. Krepšininko jau nėra gyvo. Jis mirė 1998 metais. Silpna Earl širdis mirė, bet liko gyva jo dvasia.

  Iki šios dienos yra neaišku, kaip būtų atrodęs profesionalus amerikos krepšinis, jei E. Manigault būtų tapęs jos dalimi. Ar M. Jordan figūra būtų tokia svarbi, ar tai būtų buvęs, tik dar vienas labai geras krepšininkas. Tik gal ne toks, kaip E. Manigault.

  Ši legenda suteikia gatvės krepšiniui mistikos. Krepšinio aikštelės tarp didelių ar mažų namų, tampa ta erdve, kurioje reikia ieškoti naujų talentų. Dabartiniai NBA klubų skautai tai suprato. Sporto mokyklos nėra labai gerų krepšininkų kalvė. Jos, žinoma, atlieka puikų darbą ugdydami jaunus žaidėjus. Bet ne visi auklėtiniai gali tapti legendomis. Earl Manigault tapo legenda, tik noras ir meilė žaidimui, jam leido laisvai „skraidyti“ per krepšinio aikštelę.

  Earl Manigault neslėpė, kad jis mokėjo visus triukus, kuriuos atliko M. Jordan. Tik tuo metu jie turėjo kitokius vardus. Dėjimas į krepšį 360 buvo žinomas, kaip kelionė aplink pasaulį, Tomahawk dėjimas buvo vadinamas Goat vardu.

  Taip pat galite pasižiūrėti filmą apie Earl Manigault:

http://basketas.lt/legendinis-filmas-apie-auksciausiai-pasokanti-zmogu/

ATSITIKTINĖS NAUJIENOS